5 powodów, dla których każdy powinien mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie
Nagłe problemy zdrowotne mogą oznaczać spore wydatki - szczególnie, jeśli chcesz szybko dostać się do najlepszych specjalistów. W razie ewentualnej poważnej choroby wsparciem będzie dobra polisa ubezpieczeniowa. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie na życie i zdrowie.
Coraz częściej myślimy o ubezpieczeniu
Z korzyści, jakie wynikają z posiadania ubezpieczenia na życie, zdaje sobie sprawę coraz więcej Polaków. Do rosnącej popularności polis przyczyniła się między innymi pandemia, która sprawiła, że wielu z nas zaczęło częściej zastanawiać się nad kwestią swojego zdrowia i zabezpieczenia swojej rodziny. Wśród czynników, które skłaniają do wykupienia ubezpieczenia, należy też większa częstotliwość występowania chorób cywilizacyjnych, inflacja, a także powiązany z nią wzrost kosztów leczenia.
Wciąż jednak nie wszyscy Polacy posiadają indywidualną polisę na życie i zdrowie. Tymczasem takie ubezpieczenie często obejmuje wiele dodatkowych świadczeń, które mogą pokryć koszty badań i leczenia nawet w przypadku schorzeń cywilizacyjnych i ciężkich chorób, jak nowotwory.
Ubezpieczenie na życie i zdrowie - dlaczego warto?
1. Zabezpieczenie finansowe w trudnej sytuacji
Dzięki polisie na życie i zdrowie w razie nagłego zachorowania na poważną chorobę możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela w sfinansowaniu części lub całości leczenia. Takie zabezpieczenie sprawia, że w kryzysowej sytuacji nie musisz martwić się o środki na prywatne konsultacje ze specjalistami czy opłacenie drogich lekarstw. Wsparcie finansowe może okazać się kluczowe, jeśli okaże się, że czas oczekiwania na konieczne badania i zabiegi w publicznej placówce jest zbyt długi.
2. Choroby cywilizacyjne
Życie w mieście i ciągły stres wiążą się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na choroby cywilizacyjne, jak cukrzyca, otyłość, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Te z kolei, jeśli pozostają nieleczone, mogą prowadzić do poważnych powikłań. Problemy te dotykają coraz młodsze osoby. Dlatego warto wykupić takie ubezpieczenie na życie i zdrowie, które przewiduje ochronę w przypadku takich chorób, jak zawał serca czy udar mózgu.
3. Długie kolejki do lekarzy i badań
Wyobraź sobie, że poważnie zachorowałeś, a Twój lekarz prowadzący zlecił ważne badania specjalistyczne. W rejestracji okazuje się jednak, że czas oczekiwania wynosi kilkanaście miesięcy. Jest możliwość wykonania badania prywatnie w ciągu kilku dni – kosztuje ono jednak kilka tysięcy złotych.
Gdy zdrowie zaczyna szwankować, liczy się czas, dlatego warto w takich chwilach mieć dodatkowe wsparcie finansowe. W sytuacji nagłego zachorowania, dobre ubezpieczenie na życie i zdrowie może pomóc uzyskać dostęp do szybszej diagnostyki i leczenia. Wsparcie może też przyjąć formę świadczenia, w ramach którego w przypadku zachorowania uzyskasz drugą opinię medyczną od lekarza o uznanym w środowisku autorytecie.
4. Ubezpieczenie od poważnych chorób
Niektóre polisy na życie obejmują także dodatkowe ubezpieczenie od poważnych chorób, takich jak nowotwór, stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera. Ich leczenie jest zwykle długie i bardzo kosztowne. W razie zdiagnozowania jednego z tych schorzeń, osoby ubezpieczone są objęte ochroną i mogą wykorzystać środki z polisy na pokrycie całości lub części kosztów leczenia.
5. Spokój ducha
W trudnej chwili, jaką jest nagłe zachorowanie, finanse są ostatnim, o co chcielibyśmy się martwić. Odpowiednie ubezpieczenie na życie i zdrowie zapewnia w takiej sytuacji ochronę, a co za tym idzie - spokój ducha. Dzięki polisie możesz zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych wydatków na leczenie. Takie wsparcie może mieć różną formę, na przykład:
- dzienne świadczenie za pobyt w szpitalu, który pomoże Ci, jeśli z powodu hospitalizacji stracisz możliwość zarabiania,
- świadczenie za przejście operacji/zabiegu (np. nagłe wycięcie wyrostka).