Psy pracowników Generali. Historie naszych czworonogów?
Kochamy zwierzaki i chcemy podzielić się z Wami wyjątkowymi opowieściami o naszych psach, które towarzyszą nam na co dzień. Każdy z tych czworonogów ma swoją unikalną historię i odgrywa ważną rolę w naszych rodzinach. Z ogromną przyjemnością opowiemy Wam, jak nasi pupile wpływają na nasze życie, zarówno zawodowe, jak i prywatne, oraz jakie korzyści niesie za sobą posiadanie psa. Zapraszamy do lektury i poznania niezwykłych przygód naszych najlepszych przyjaciół!
Psy pracowników Generali. Jak zwierzaki zmieniły nasze życie?
W Generali nasze psy są dla nas czymś więcej niż tylko zwierzętami domowymi – są pełnoprawnymi członkami naszych rodzin. Przynoszą radość, zapewniają wyjątkowe wsparcie emocjonalne, uczą nas odpowiedzialności oraz pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i relacje z innymi. Chcemy Wam pokazać, jak psy pracowników Generali zmieniły życie swoich opiekunów. Zatrzymaj się na chwilę i zanurz się w historiach pełnych bezwarunkowej miłości. Być może zainspirujemy Cię do podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w Twoim życiu… Zastanawiasz się nad adopcją czworonoga? Ten artykuł pokaże Ci, jak może zmienić się Twoje życie, gdy zaprosisz do niego psa.
Psy pracowników Generali. Najważniejsze jest zdrowie i komfort naszych czworonogów
W Generali psy są integralną częścią naszych rodzin. Towarzyszą nam w codziennym życiu i podróżach, aktywizują, uczą otwartości i uważności oraz pokazują, czym jest bezwarunkowa miłość. Niektóre z psiaków wspierają nas również w pracy, zarówno tej stacjonarnej, jak i zdalnej – kudłaci uczestnicy firmowych zoomów pozytywnie wpływają na atmosferę podczas służbowych spotkań. W tym artykule chcemy wam pokazać, jak troszczymy się o swoje czworonogi, zapewniając im najlepszą opiekę weterynaryjną, odpowiednią dietę oraz regularną pielęgnację. Poprzez dzielenie się historiami naszych psów, chcemy inspirować innych do jeszcze lepszego dbania o swoich pupili!
Poprzednie artykuły:
Dom
Samochód
NNW
Życie i zdrowie
Podróż
Pies
Polisy
Cyber Red
Firma
05.01.2023
7 inteligentnych urządzeń, które obniżają rachunki za prąd
Zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki za prąd? Oszczędzanie energii nie jest proste, ale na szczęście z pomocą przychodzi technologia. Mamy do dyspozycji szeroki wachlarz rozwiązań technologicznych, które przynoszą znaczne zmniejszenie zużycia energii, jak np. inteligentne termostaty czy oświetlenie solarne. W tym przewodniku omawiamy 7 inteligentnych urządzeń, które pomogą zaoszczędzić na rachunkach domowych
10.02.2023
Jak uchronić się przed włamaniem? Zadbaj o swój majątek!
Policyjne statystyki nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości: włamanie do domu i kradzież znajdujących się tam przedmiotów o dużej wartości to wciąż bardzo poważny problem w naszym kraju. W samym tylko 2021 roku odnotowano ponad 71 000 tego rodzaju przestępstw, a sprawców udało się wykryć w zaledwie około 50% z nich1. Trudno się w tym kontekście dziwić, że wielu Polaków poszukuje metod skutecznej ochrony swojego mienia przed kradzieżą, inwestując ogromne sumy w różnego rodzaju trwałe zabezpieczenia domu, jak np. zabezpieczenie antywłamaniowe drzwi zewnętrznych, alarmy domowe czy sejfy. Jaka jest ich efektywność, czy rzeczywiście chronią one nasz majątek przed kradzieżą i czy można całkowicie wyeliminować ryzyko włamania?
10.02.2023
Ubezpieczenie budowy domu – jak ubezpieczyć budowany dom?
Znakomita większość właścicieli nieruchomości decyduje się na ubezpieczenie domu, by zapewnić sobie wsparcie na wypadek zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić. O ochronę ubezpieczeniową Twojego wymarzonego domu możesz jednak zadbać jeszcze zanim się do niego wprowadzisz, decydując się na polisę dla domu w budowie – to rozwiązanie, które wciąż cieszy się niezasłużenie małą popularnością.
28.02.2023
Słownik pojęć ubezpieczeniowych – jak zrozumieć umowę z ubezpieczycielem?
Wykupienie dowolnego rodzaju polisy ubezpieczeniowej wiąże się z koniecznością zapoznania się ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi wybranego ubezpieczenia (oferta ubezpieczeniowa, ogólne warunki ubezpieczenia itd.) przed zawarciem ubezpieczenia. Niestety, Polacy nadal bardzo rzadko dokładnie czytają umowy przed podpisaniem (deklaruje to ok. 40% rodaków, zazwyczaj tłumacząc ten fakt trudnym, niezrozumiałym językiem i obecnością dużej ilości specjalistycznego, żargonowego słownictwa.
04.04.2023
Cena ubezpieczenia – co na nią wpływa i dlaczego nie warto wybierać najtańszych ubezpieczeń?
Podejmując decyzję co do wyboru danej polisy ubezpieczeniowej, wielu Polaków kieruje się przede wszystkim kryterium cenowym. W pewnym uproszczeniu można tę postawę streścić następująco: "im tańsze ubezpieczenie, tym chętniej zostanie wykupione". Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku ubezpieczeń - wysokość składki w realny sposób odzwierciedla zakres ochrony, jaki oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach określonej polisy. Prościej mówiąc, niska składka to podstawowa, minimalna ochrona, a tym samym wąski zakres ubezpieczenia i niskie kwoty odszkodowań.. Na co zatem, poza ceną, zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie dla siebie, dlaczego zawsze należy sprawdzać i porównywać zakres ochrony i dlaczego znakomitą większość "najtańszych" ofert na rynku najlepiej omijać szerokim łukiem?
04.04.2023
Proces likwidacji szkód – jak podejmowana jest decyzja o przyznaniu odszkodowania w praktyce?
Wykupienie polisy ubezpieczeniowej to najlepszy sposób na to, by zapewnić sobie spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa (nie tylko finansowego) w razie niespodziewanych zdarzeń losowych, jak np. wypadek samochodowy, włamanie i kradzież, złamanie nogi w trakcie wyjazdu zagranicznego czy pożar. Procedura likwidacji szkody nie należy do skomplikowanych, ale żeby otrzymać odszkodowanie, musisz zgodnie z wymogami umowy zgłosić doznaną szkodę Twojemu ubezpieczycielowi i spełnić kilka prostych warunków. W Generali cały ten proces jest naprawdę prosty, dzięki czemu nie musisz niepotrzebnie tracić czasu na zbędne formalności.
10.07.2023
Jak stworzyć więcej miejsca w małym mieszkaniu – 10 porad
Wbrew pozorom, małe mieszkanie niesie ze sobą wiele korzyści: mniej mebli do kupienia, krótsze sprzątanie, niższe rachunki. Jeśli jednak chcesz wykorzystać ograniczoną przestrzeń jak najlepiej, musisz wykazać się odrobiną sprytu. Oto kilka wskazówek, jak urządzić małe mieszkanie, by wygospodarować jak najwięcej miejsca!
14.09.2023
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem na czas urlopu?
27.11.2023
Ubezpieczenie mieszkania od pożaru – wina umyślna a rażące niedbalstwo
Ogień to żywioł, który stanowi ogromne zagrożenie dla każdej nieruchomości – wystarczy dosłownie chwila, aby pożar strawił cały dorobek Twojego życia. Dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć na wypadek pożaru: właściwie dobrane ubezpieczenie mieszkania to rozwiązanie, które pomoże Ci uchronić się przed poważnymi kosztami związanymi z remontem po pożarze. Jakie jeszcze korzyści daje ubezpieczenie mieszkania od wypadków losowych? Czy warto i w jakim zakresie rozszerzać podstawowe ubezpieczenie o ryzyka dodatkowe? A co w przypadku, gdy do pożaru doszło w wyniku Twojego niedbalstwa? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.
21.12.2023
Elementy stałe a ruchomości domowe – co wchodzi w skład ubezpieczenia domu?
Wybierając ubezpieczenie domu warto pamiętać o tym, że możesz ubezpieczyć nie tylko sam budynek i jego elementy konstrukcyjne, ale także wyposażenie oraz różnego rodzaju "drobiazgi", których w każdym domu nie brakuje. Bardzo często ruchomości domowe, bo o nich mowa, mają ogromną wartość – nie tylko sentymentalną, ale przede wszystkim materialną. W razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych (jak np. pożar, zalanie czy włamanie z kradzieżą) straty finansowe związane ze zniszczeniem ruchomego wyposażenia domu mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych, co stanowi ogromne obciążenie dla każdego domowego budżetu. Z tego względu warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie domu – takie, które zapewni Ci adekwatne wsparcie finansowe w chwili, gdy będzie Ci ono najbardziej potrzebne. Czym dokładnie różni się ubezpieczenie ruchomości od ubezpieczenia elementów stałych domu i jakie warianty ochrony są dostępne?
28.03.2024
Jak zabezpieczyć wynajmowaną nieruchomość zimą?
Niskie temperatury, wilgoć, opady śniegu – wszystko to może wpłynąć na stan budynku, uprzykrzyć życie lokatorom, a nawet doprowadzić do trudnych do usunięcia usterek. Dlatego najlepiej przygotować nieruchomość jeszcze przed początkiem zimy. Co zrobić, jeśli zima Cię zaskoczyła i spóźniłeś się z pracami konserwacyjnymi? Oto, czym powinieneś zająć się jak najszybciej!
17.07.2024
Jak chronić dom przed uszkodzeniami związanymi z pogodą?
Jeśli dotknęły Cię skutki susz, nawałnic lub powodzi, które w ostatnich latach przetoczyły się przez Polskę, to doskonale wiesz, jak ogromne straty mogą spowodować ekstremalne warunki pogodowe. Zmiany pogodowe dotyczą każdego z nas, a rosnące temperatury, większe opady deszczu i bardziej mroźne zimy mogą w znacznym stopniu uszkodzić nasze domy i mienie. Sprawdź, jak chronić swój dom przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi!
26.07.2024
Jaką ochronę zapewnia dobre ubezpieczenie mieszkania?
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Nic dziwnego, że chcielibyśmy uchronić swoje cztery kąty przed zniszczeniami. Dbając o swoje lokum warto jednak pamiętać, że nie każdej szkodzie można zapobiec. W razie niefortunnego zdarzenia z pomocą może przyjść dobre ubezpieczenie domu lub mieszkania. Sprawdź, co wchodzi w zakres ochrony i na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy!
04.09.2024
Jak skutecznie segregować śmieci w domu? Kompleksowy poradnik
Segregowanie odpadów jest w Polsce obowiązkowe już od kilku lat. Przez sortowanie śmieci na metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło i odpady biodegradowalne sprawiamy, że większa ilość surowców może trafić do recyklingu i być ponownie przetworzona, co znacząco zmniejsza nasz negatywny wpływ na środowisko. Mimo to wiele osób wciąż nie wie, jak prawidłowo segregować odpady, albo robi to niedokładnie.
13.04.2023
Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, umowa kupna samochodu – czyli komplet dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy OC
Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy samochód w salonie, czy decydujesz się na zakup auta używanego, obowiązujące w Polsce przepisy wymagają od Ciebie wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego. Zakres polisy OC jest regulowany ustawowo i w związku z tym jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Ceny OC potrafią się jednak znacznie różnić (więcej o tym przeczytasz w dalszej części artykułu). Kiedy już znajdziesz korzystną ofertę, musisz dopełnić wymaganych formalności, aby wykupić ubezpieczenie OC samochodu. Jakie dokumenty będą Ci do tego potrzebne, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają ich od kierowców i dlaczego warto wybrać ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu w Generali? Odpowiedzi znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury!
13.04.2023
Co to jest OC i po co się je kupuje?
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kojarzą się przede wszystkim z obligatoryjnym ubezpieczeniem OC posiadacza samochodu, ale to nie jedyna tego rodzaju polisa dostępna na polskim rynku ubezpieczeniowym. W rzeczywistości OC to dość szeroka grupa polis, obejmująca zarówno ubezpieczenia obligatoryjne, jak i dobrowolne.
18.05.2023
Odpowiedzialność za kolizję lub wypadek a ubezpieczenie – co warto wiedzieć?
Podczas kolizji lub wypadku wszystko dzieje się błyskawicznie. Nic więc dziwnego, że uczestnicy zdarzenia często są w szoku i nie mogą zebrać myśli, a co dopiero racjonalnie zastanowić się, jakie kroki wykonać, by doprowadzić sytuację do porządku. Poniżej znajdziesz kilka użytecznych informacji, które pomogą Ci skorzystać z ubezpieczenia pojazdu w razie kolizji lub wypadku drogowego.
26.05.2023
Ekonomiczna jazda samochodem, czyli jak zmniejszyć zużycie paliwa
Czy wiesz, że ekonomiczna jazda samochodem ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa, emisję CO2 i eksploatację auta? Dzięki postępowi technologicznemu udało się zredukować emisję zanieczyszczeń i spalanie do tego stopnia, że niektóre modele zużywają mniej niż 3 litry benzyny na 100 km. Stosując się do kilku wskazówek, możesz szybko zmniejszyć wydatki na paliwo.
Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega ekonomiczna jazda samochodem i jakie korzyści może przynieść dla Twojej kieszeni i dla planety. Ruszajmy!
14.07.2023
UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – czym się zajmuje i jakie informacje możesz od UFG uzyskać?
26 675 000 – tyle zarejestrowanych samochodów osobowych odnotowano w bazie CEPiK na koniec grudnia 2022. W tej liczbie znajdują się zarówno pojazdy, których posiadacze wykupili obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i takie, których posiadacze poruszają się po polskich drogach nielegalnie, bez ważnej polisy OC. Do kogo możesz zgłaszać roszczenia o wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy jesteś uczestnikiem wypadku spowodowanego przez takiego nieubezpieczonego kierowcę albo gdy sprawca zbiegnie z miejsca zdarzenia i nie masz możliwości zidentyfikowania go? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury!
28.08.2023
Kara za brak OC – co grozi za brak ubezpieczenia OC samochodu?
Obowiązujące w Polsce regulacje prawne są w kwestii obligatoryjnego ubezpieczenia OC jednoznaczne: zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst jednolity: Dz.U. z 2022 r. poz. 2277 z późn. zm.) każdy posiadacz zarejestrowanego w Polsce pojazdu mechanicznego ma ustawowy obowiązek posiadania aktywnej umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC przez cały okres, w którym dany pojazd jest zarejestrowany.
Przewidziana za brak OC kara finansowa jest naprawdę dotkliwa, a według oficjalnych informacji ulegnie kolejnej podwyżce od 1 lipca 2023 r. Co dokładnie grozi za brak OC, czy da się uniknąć nałożonej przez UFG kary i od czego zależy wysokość kwoty, jaką przyjdzie zapłacić posiadaczowi pojazdu mechanicznego za niedopełnienie ustawowego obowiązku? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej – zapraszamy do lektury!
28.08.2023
Czy OC i AC działa za granicą? Najlepsze ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę
Wyjazd za granicę własnym samochodem pozwala podróżować swobodnie, niezależnie od publicznej komunikacji i w komfortowych warunkach. I choć każdy rozsądny kierowca liczy się z tym, że na drodze może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji, to wszystkiego przewidzieć się nie da. Właśnie na takie nieprzewidziane zdarzenia warto mieć wykupione dobrze dobrane ubezpieczenie auta na czas zagranicznej wycieczki – w praktyce jest to co najmniej tak samo ważne, jak dobry stan techniczny pojazdu. Ale czy polskie OC działa za granicą? Jakie ubezpieczenie dodatkowe auta będzie najbardziej przydatne podczas wyjazdu samochodem poza Polskę? Czy Autocasco za granicą zapewnia taki sam zakres ochrony, jak w kraju? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej – zapraszamy do lektury!
11.10.2023
Assistance rowerowy i ubezpieczenie rowerzysty – jak się skutecznie zabezpieczyć przed konsekwencjami awarii lub nieszczęśliwego wypadku?
Liczba rowerzystów poruszających się po polskich drogach wzrasta z roku na rok, co znajduje odbicie w policyjnych statystykach. Według danych udostępnionych przez polską Policję, liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów w ciągu kilku ostatnich lat utrzymuje się na poziomie powyżej 3500 rocznie (w 2020 roku było 3768 takich wypadków, w 2021 doszło do 3513 wypadków, natomiast w 2022 roku było ich 3685).
28.09.2023
Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych – jakie ubezpieczenia są obowiązkowe i z czego to wynika?
Statystyczny Polak zapytany o to, jakie są w naszym kraju ubezpieczenia obowiązkowe, najprawdopodobniej bez większego namysłu odpowiedziałby, że OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, być może wskazałby też kilka zawodów, których przedstawiciele są zobligowani ustawowo do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Stan faktyczny jest jednak znacznie bardziej skomplikowany, a liczba obowiązkowych ubezpieczeń tak duża, że nawet ekspertom trudno wymienić je wszystkie. Dlaczego tak jest i które spośród obligatoryjnych ubezpieczeń są najważniejsze dla przeciętnego Kowalskiego?
27.11.2023
Porównywarka ubezpieczeń OC – na co poza ceną zwrócić uwagę porównując ubezpieczenia OC?
Porównywarka OC to internetowe narzędzie, bez którego dziś trudno sobie kierowcom wyobrazić poszukiwanie najbardziej korzystnych cenowo obowiązkowych ubezpieczeń OC. Gdyby nie istniały porównywarki, konieczne byłoby spędzanie wielu godzin na przeglądaniu, analizowaniu i porównywaniu ofert poszczególnych ubezpieczycieli. Dzięki automatyzacji i zaawansowanym algorytmom wyszukiwania w oparciu o wprowadzone dane, porównywarka ubezpieczeń OC pozwala w krótkim czasie i bez wychodzenia z domu znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty i za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką dokonać zakupu wybranej przez siebie polisy. Jak jednak mówi stare polskie przysłowie: "nie wszystko złoto, co się świeci" – oprócz wielu niewątpliwych zalet porównywarki ubezpieczeń mają także swoje wady, a kierowanie się wyłącznie ceną może się na dłuższą metę okazać niezbyt dobrym pomysłem. Dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz poniżej, zapraszamy zatem do lektury!
27.12.2023
Kolizja drogowa – jak otrzymać wypłatę z ubezpieczenia OC sprawcy?
Kolizja drogowa może Ci się przydarzyć niezależnie od tego, jak ostrożnie prowadzisz samochód i jak dobrze radzisz sobie "za kółkiem". Jeśli już jednak do takiego zdarzenia dojdzie, a sprawcą jest inny kierowca, warto wiedzieć, jakich formalności musisz dopełnić i do jakich świadczeń masz prawo w związku z zaistniałą sytuacją. Gdzie i jak zgłosić szkodę z OC sprawcy, kiedy możesz liczyć na auto zastępcze z OC sprawcy i jak przebiega likwidacja szkody? Zapraszamy do lektury!
07.02.2024
Jak przygotować auto na długi postój?
Chociaż mogłoby się wydawać, że to intensywne korzystanie z samochodu prowadzi do jego niszczenia, równie szkodliwe może okazać się jego nieużywanie. Dłuższy postój pojazdu również wiąże się z ryzykiem uszkodzeń – zwłaszcza, jeśli pozostawimy auto na niestrzeżonym parkingu, bez właściwej ochrony np. przed warunkami atmosferycznymi czy kradzieżą. Jak w takim razie przygotować samochód do długiego postoju, jeśli jest on konieczny? Wyjaśniamy!
16.05.2024
Bezpieczna jazda zimą – przeczytaj, zanim wsiądziesz za kierownicę
Pogoda potrafi płatać figle – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo na jezdni nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Nie jesteś pewien, jak poradzić sobie za kierownicą w czasie mgły, śnieżycy, opadów marznącego deszczu czy burzy? Poznaj najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy zimą!
20.06.2024
Samodzielny przegląd auta w 6 krokach - sprawdź, jak zapobiec awariom!
28.02.2023
Sen jako sposób na poprawę zdrowia psychicznego
Niewiele rzeczy może równać się z dobrym odpoczynkiem w nocy. Mając na uwadze zdrowie fizyczne, regenerujący sen wspomaga wiele kluczowych funkcji organizmu, przywraca energię, pomaga w naprawie tkanki mięśniowej, przyspiesza metabolizm, jak również wzmacnia układ odpornościowy.
Jaka jest kolejna korzyść z dobrze przespanej nocy? Pozytywny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne poprzez doskonalenie zdolności poznawczych i regulację emocji.
09.06.2023
Spacerowanie - droga do zdrowszego życia
Wszystko zaczyna się od jednego małego kroku. Zrobienie go już teraz pozwoli ci dać sobie szansę na wydłużenie życia i, co równie ważne, wydłużenie okresu funkcjonowania w dobrym zdrowiu. To znaczy bez zapadania na choroby przewlekłe i uniknięcie niepełnosprawności, która może pojawić się w związku ze starzeniem się organizmu.
09.06.2023
Niebezpieczeństwa związane z technologią
09.06.2023
Jak radzić sobie z barierami w podejmowaniu ćwiczeń?
02.08.2023
Co to znaczy NNW – jak działa ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?
Zdrowie i życie to najcenniejsze dobra każdego człowieka – to bezdyskusyjny fakt. Łatwo jednak je utracić, ponieważ nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się każdemu, bez względu na wiek, styl życia czy wykonywany zawód. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że doznasz uszczerbku na zdrowiu w wyniku losowego zdarzenia, którego nie dało się w żaden sposób przewidzieć ani mu zapobiec. Konsekwencje takich sytuacji mogą być bardzo różne: od wysokich wydatków na leczenie i rehabilitację, przez czasową niezdolność do wykonywania pracy aż po trwałe inwalidztwo, a nawet śmierć. W każdej z tych sytuacji dobrze dobrane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) może okazać się nieocenioną pomocą. Jak działa takie ubezpieczenie, jakie są rodzaje ubezpieczeń NNW i na co zwrócić uwagę, wybierając polisę dla siebie? Zapraszamy do lektury!
28.08.2023
Rok szkolny bez stresu – kilka wskazówek dla rodziców
27.12.2023
Jak dotrzymać postanowień noworocznych?
04.09.2024
Wybór ubezpieczenia NNW dla dziecka – jak zapewnić dziecku optymalną ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków?
Chęć zapewnienia swoim dzieciom całkowitego bezpieczeństwa w każdej sytuacji to naturalna potrzeba każdego rodzica, ale nie zawsze jest to możliwe – nieszczęśliwe wypadki mogą przytrafić się każdemu i wszędzie, niezależnie od Twoich najlepszych chęci. I choć cierpienia ani zdrowia Twojego dziecka nie da się tak naprawdę przeliczyć na żadne pieniądze, to dobrze dobrane do jego wieku i potrzeb ubezpieczenie NNW zapewni Ci finansowe wsparcie w chwili, gdy powrót do zdrowia Twojego dziecka będzie dla Ciebie priorytetem. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie szkolne i na co zwrócić szczególną uwagę przed podjęciem decyzji o wykupieniu NNW dla dziecka. Dowiesz się też, czy każde ubezpieczenie NNW dziecka zapewnia taki sam zakres ochrony i dlaczego indywidualne ubezpieczenie dzieci coraz bardziej zyskuje na popularności.
28.02.2023
5 powodów, dla których każdy powinien mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie
Nagłe problemy zdrowotne mogą oznaczać spore wydatki - szczególnie, jeśli chcesz szybko dostać się do najlepszych specjalistów. W razie ewentualnej poważnej choroby wsparciem będzie dobra polisa ubezpieczeniowa. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto zainwestować w ubezpieczenie na życie i zdrowie.
15.05.2023
Jak rozwijać samowspółczucie i życzliwość dla samego siebie?
Bycie życzliwym i wyrozumiałym dla samego siebie wydaje się łatwe, ale jest takie jedynie w teorii. Wielu osobom trudno jest traktować siebie z życzliwością, a przyczyną tego stanu zwykle jest niskie poczucie własnej wartości lub inne problemy. Jak wykazały badania, okazywanie współczucia samemu sobie może przynieść korzyści nie tylko psychiczne, ale i fizyczne, m.in. chronić przed stanem zapalnym wywołanym stresem1. Zastanawiasz się, jak wprowadzić do swojego życia samowspółczucie? Czytaj dalej!
14.07.2023
Polisa turystyczna – jakie ubezpieczenie podróżne dla turysty? Na co zwrócić uwagę?
Niezależnie od tego, czy planujesz dłuższy wyjazd za granicę, czy jedynie zamierzasz spędzić najbliższy weekend gdzieś w kraju, pomyśl o polisie turystycznej, dzięki której nie będziesz się martwić konsekwencjami nieprzewidzianych wypadków w trakcie Twojego wyjazdu. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie turysty to nie tylko możliwość uzyskania odszkodowania za uszczerbki na zdrowiu, jakich możesz doznać, ale przede wszystkim zabezpieczenie kosztów ratowania Twojego życia bądź zdrowia, gdy ulegniesz wypadkowi lub zachorowaniu.
14.07.2023
Ubezpieczenie podróżne a Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – co lepsze, czy warto mieć oba?
O swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży zagranicznej warto zadbać już na etapie planowania wyjazdu, tym bardziej, że wielu potencjalnie groźnych dla Twojego zdrowia lub życia sytuacji nie jesteś w stanie przewidzieć ani im zapobiec. Skorzystanie z pomocy służb ratowniczych czy opieki medycznej poza granicami Polski może być bardzo kosztowne, o czym przekonał się już niejeden turysta, wracając z wakacji z dodatkowymi kosztami, oprócz niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Czy wydawana przez NFZ karta EKUZ zapewnia wystarczające wsparcie podczas zagranicznej podróży? A może lepiej jest wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania, dowiesz się też, jak złożyć wniosek o EKUZ i na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie podróżne. Zapraszamy do lektury!
02.08.2023
Podróżowanie samemu: jak zorganizować wyprawę w pojedynkę?
Chcesz spełnić swoje podróżnicze marzenia, ale nie masz z kim ich zrealizować? Nie rezygnuj z upragnionej wyprawy – podróżowanie samemu może być równie fascynującym przeżyciem. Liczne wspomnienia i przygody z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci. Jednak samo planowanie wyjazdu w pojedynkę może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli nie wiesz, od czego zacząć. Z naszego poradnika dowiesz się, jak zorganizować wyprawę solo, jak podróżować oszczędnie i gdzie poznać innych podróżników. Ani się obejrzysz, a już będziesz w drodze!
28.08.2023
Weekendowy wypoczynek, czyli jak przedłużyć sobie wakacje?
Koniec wakacji nie oznacza, że nie ma już czasu na wypoczynek! Jeśli wraz z upływem lata nie minęła Ci ochota na ciekawe aktywności, mamy dla Ciebie kilka przyjaznych portfelowi pomysłów na październikowy weekend. Bez wydawania fortuny możesz poznać wyjątkowe miejsca w swojej okolicy, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych lub spędzić czas na łonie natury, korzystając z pięknej pogody.
15.11.2023
Po co Ci ubezpieczenie turystyczne?
04.12.2023
Ubezpieczenie narciarskie – jak się zabezpieczyć na wyjazd na narty?
Wyjazd na narty to jedna z najpopularniejszych form spędzania urlopu zimą, ale nie tylko – w wielu krajach stoki narciarskie są dostępne dla miłośników "białego szaleństwa" przez cały rok. O ile jednak zwykle pamiętamy, aby ze względów bezpieczeństwa wybierać się na stok z dobrej klasy sprzętem narciarskim, o tyle bardzo często zapominamy o tym, że odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty jest w przypadku niespodziewanych sytuacji równie istotne. Wprawdzie w niektórych krajach od narciarzy korzystających ze stoków wymagane jest już posiadanie polisy OC (np. we Włoszech), ale wciąż nie jest to ogólny trend, dlatego warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o zabezpieczenie swoich finansów przed ewentualnymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jakie ubezpieczenie dla narciarzy wybrać, o czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę podejmując decyzję? Zapraszamy do lektury!
26.01.2024
Bezpieczny wyjazd solo – niezbędnik każdego podróżnika
28.03.2024
Dziecko w samolocie – co zrobić, by lot był spokojny?
Podróże z małym dzieckiem mogą być wyzwaniem, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kilka godzin spędzonych w samolocie. To zrozumiałe – nawet niektórzy dorośli lekko denerwują się w czasie lotu, a dla malucha to przecież zupełnie nowa sytuacja pełna nieznanych dźwięków i odczuć. Jeśli dziecko ma już za sobą pierwsze podniebne podróże, w samolocie może się zwyczajnie nudzić, siedząc w jednym miejscu przez dłuższy czas. Sprawdź, jak przygotować siebie i młodego podróżnika, tak by Wasz lot był przyjemnością!
03.11.2022
Ubezpieczenie adoptowanego psa – jak adoptuje się psy ze schroniska i czy można je ubezpieczyć?
Adopcje psów stają się w Polsce coraz popularniejszą formą powiększenia rodziny o najwierniejszego przyjaciela człowieka. Osoby adoptujące psy ze schroniska lub fundacji muszą pamiętać o tym, że posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami i wydatkami. Adopcja psa ze schroniska zawsze powinna być dobrze przemyślaną i racjonalną decyzją, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten krótki poradnik. Znajdziesz tu najważniejsze informacje o procedurze adopcyjnej, podpowiemy Ci, czym się kierować podczas wyboru psa, dowiesz się również, czy Twojego nowego domownika możesz ubezpieczyć i jak to zrobić. Zapraszamy do lektury!
03.11.2022
Zalecane szczepienia dla psa – na jakie choroby zaszczepić psa?
Szczepienia psów dostępne w Polsce pozwalają skutecznie zabezpieczyć Twojego pupila przed wieloma niezwykle groźnymi chorobami, w tym również przed takimi, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jak np. wścieklizna czy nosówka. Wielu właścicieli bagatelizuje jednak kwestię szczepień, uważając, że w zupełności wystarczy obowiązkowa szczepionka przeciw wściekliźnie wykonana w pierwszych miesiącach życia psa. Niestety, nie jest to prawda – jedna szczepionka to zdecydowanie za mało, by Twój czworonożny pupil cieszył się dobrym zdrowiem przez długie lata. Kiedy zatem wykonać pierwsze szczepienie psa, jakie szczepienia są w Polsce obowiązkowe oraz kiedy szczepić szczeniaka i w jakim zakresie, aby w jak największym stopniu chronić jego zdrowie.
03.11.2022
Odpowiedzialność cywilna za szkodę wyrządzoną przez psa
Jako właściciel psa odpowiadasz za jego zachowanie, a jeśli Twój ulubieniec kogoś pogryzie, przewróci bądź doprowadzi do zniszczenia czyjegoś mienia, poszkodowana osoba ma pełne prawo do tego, by uzyskać od Ciebie odszkodowanie oraz zadośćuczynienie za wyrządzone szkody materialne i niematerialne. Koszty te poniesiesz oczywiście z własnej kieszeni, co może dotkliwie uszczuplić Twoje oszczędności oraz nadwątlić domowy budżet. Na szczęście dostępne w naszej ofercie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkodę wyrządzoną przez psa pozwala Ci, w granicach wybranej sumy ubezpieczenia, zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami wybryków Twojego czworonożnego przyjaciela. W jaki sposób działa nasze ubezpieczenie OC właściciela psa w ramach „Generali – z myślą o Twoim psie, Bezpieczny.pl? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.
03.11.2022
Najczęstsze choroby psów – charakterystyka i objawy
Psy, podobnie jak ludzie, chorują z różną częstotliwością i nie ma tu żadnej konkretnej zasady – zdarzają się czworonogi, które zapadają na różne choroby bardzo często, są i takie, którym zdrowie dopisuje przez całe życie. Trzeba jednak pamiętać, że praktycznie wszystkie choroby psów powinny być leczone w konsultacji ze specjalistą-weterynarzem, a najlepszym sposobem ochrony zdrowia Twojego pupila jest szeroko rozumiana profilaktyka (zwłaszcza szczepienia) oraz szybkie reagowanie na zauważone zmiany w zachowaniu psa. Aby łatwiej wychwycić niepokojące objawy, dobrze jest znać najczęstsze choroby szczeniąt i dorosłych psów, i wiedzieć, jakie objawy oraz zachowania psa powinny zwrócić naszą uwagę, i w jaki sposób skutecznie chronić naszych czworonożnych przyjaciół przed chorobami.
03.11.2022
Niebezpieczne rasy psów – dla których ras psów szczególnie warto wykupić ubezpieczenie OC
Dla każdego świadomego i doświadczonego opiekuna psa jest sprawą oczywistą, że zachowania agresywne może przejawiać dosłownie każdy pies, niezależnie od rasy. Nawet z pozoru niegroźne malutkie "kanapowce" mogą stać się nieobliczalne, jeśli zostaną wystarczająco silnie sprowokowane lub poczują się bardzo zagrożone. To naturalny mechanizm obronny, nakazujący zwierzęciu bronić się przed zagrożeniem. Niektóre rasy psów są jednak bardziej podatne na określone bodźce i negatywne wpływy otoczenia (zarówno innych zwierząt, jak i ludzi) – chodzi o te rasy psów, w których w trakcie hodowli podtrzymywano i rozwijano konkretne cechy fizyczne i psychiczne, w efekcie czego w określonych sytuacjach mogą stanowić zagrożenie zarówno dla innych, jak i dla siebie. Każda rasa psów groźnych wymaga odpowiedniego podejścia podczas szkolenia oraz właściwego traktowania i doświadczonego opiekuna.
03.11.2022
Chipowanie psa – ile kosztuje chip dla psa i dlaczego jest konieczny do ubezpieczenia psa?
O tym, jak przydatny jest chip u psa, przekonał się każdy właściciel, którego czworonóg zagubił się bądź uciekł i został później znaleziony daleko od swojego domu. Dzięki możliwości błyskawicznego odczytu informacji, jakie zawiera chip psa, i sprawdzenia danych właściciela w jednej z dostępnych baz, można w bardzo krótkim czasie zwrócić zaczipowanego czworonoga jego właścicielowi. I choć na chipowanie psa decyduje się coraz więcej osób w naszym kraju, to dla wielu właścicieli wciąż nie do końca jasne jest, dlaczego chip psa jest wymagany do wykupienia indywidualnej polisy ubezpieczeniowej dla zwierzaka. Aby rozwiać te wątpliwości, w dalszej części artykułu szczegółowo omawiamy wszystkie ważne kwestie związane z chipowaniem psów w kontekście polis ubezpieczeniowych dla właścicieli psów.
03.11.2022
Ubezpieczenie psa – dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie czworonoga
Ubezpieczenie psa bądź innych zwierząt domowych to w Polsce swego rodzaju nowość, choć w Europie Zachodniej i za oceanem polisy ubezpieczeniowe tego typu są dostępne dla właścicieli czworonogów już od wielu lat. Z roku na rok wzrasta jednak zarówno zainteresowanie ubezpieczeniami dla zwierząt domowych (szczególnie psów i kotów), jak i liczba dostępnych na rynku ofert w tym zakresie. W Generali ubezpieczenie psa w postaci dedykowanego produktu wprowadziliśmy na polski rynek jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce.
03.11.2022
Pies w samochodzie – jak zadbać o bezpieczeństwo zwierzaka?
Dbałość o bezpieczeństwo podczas przewożenia psa w samochodzie to dla właścicieli czworonogów absolutny priorytet. Foteliki samochodowe, pasy, maty, transportery i kratki ochronne to gwarancja komfortu i spokoju podczas jazdy zarówno dla zwierzaka, jak i jego opiekuna. Dowiedz się, jak przewozić psa w aucie w bezpieczny sposób!
12.05.2023
Ile kosztuje utrzymanie psa? Ubezpieczenie psa jako sposób na refinansowanie kosztów leczenia Twojego ulubieńca
Zakup bądź adopcja psa to decyzja, która zawsze powinna być dobrze przemyślana – nie tylko pod kątem zmian w Twoim codziennym trybie życia, ale także w kontekście wszystkich wydatków, jakie wiążą się z posiadaniem i utrzymaniem psa. To zobowiązanie na wiele kolejnych lat, tym trudniejsze, że każdy pies ma własne potrzeby, które musisz zaspokoić. Jedzenie, wyposażenie i akcesoria oraz opieka medyczna to podstawowe, ale nie jedyne koszty, z którymi musisz się liczyć.
29.05.2023
Stylowy dom bezpieczny dla zwierząt - 5 nowatorskich pomysłów
Zwierzęta są wspaniałymi towarzyszami i wnoszą w nasze życie wiele radości. Nie zapominajmy jednak, że opieka nad czworonogiem to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Nasi pupile potrzebują nie tylko czułości i spacerów, ale i bezpiecznego domu. Oto kilka nowatorskich pomysłów na to, jak stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko stylowa, ale i odpowiednia dla Twoich zwierząt.
20.09.2024
Psy pracowników Generali. Poznajcie naszych czworonożnych przyjaciół
W Generali los czworonogów leży nam głęboko na sercu. Z troski o nie, wprowadziliśmy specjalną ofertę ubezpieczeń dla psów, aby każdy właściciel mógł zapewnić swojemu pupilowi najlepszą opiekę. Sami jesteśmy miłośnikami psów, które kochamy i o które dbamy na co dzień. Poznajcie naszych wyjątkowych pupili i zobaczcie, jak Generali wspiera właścicieli psów i ich czworonożnych przyjaciół.
20.09.2024
Psy pracowników Generali. Jak dbamy o nasze czworonogi?
W Generali doskonale rozumiemy, jak ważna jest opieka nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Dlatego jako miłośnicy psów, staramy się zapewniać im wszystko, co najlepsze. Opieka nad psem to codzienne wyzwanie, które podejmujemy z miłością i troską. Od karmienia po pielęgnację, od spacerów po zabawy i wizyty u weterynarza – każdy aspekt opieki nad psem jest dla nas niezwykle ważny. Poznaj drugi z serii artykuł o psach pracowników Generali. Przeczytaj, jak dbamy o nasze psy w Generali i jakie wyzwania na co dzień pokonujemy, aby nassze pupile były zdrowe i szczęśliwe.
13.04.2023
Ubezpieczenia online – jak kupić polisę przez Internet
Cyfryzacja i wirtualizacja rzeczywistości to globalne zjawiska, które skutkują dynamicznymi zmianami w szeroko rozumianym sektorze e-commerce. Powszechny i praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu pozwala uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów i usług, w tym również polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu zakup ubezpieczenia online nie stanowi już dziś żadnego problemu, a coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na umożliwienie swoim klientom wyboru i kupna ubezpieczenia przez Internet.
12.05.2023
OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia – na co zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia?
Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek ubezpieczenia, musisz upewnić się, jaki rzeczywiście zakres ochrony gwarantuje wybrana przez Ciebie polisa i w jakich dokładnie sytuacjach możesz liczyć na wypłatę odszkodowania lub pomoc ubezpieczyciela. Oferta zamieszczona na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego nie zawiera bowiem wszystkich informacji na ten temat, podobnie jak ulotki i inne materiały marketingowe. Aby poznać szczegóły danej polisy, musisz przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia (czyli OWU), które Cię interesuje. Jak czytać ten dokument, na jakie zapisy zwrócić szczególną uwagę i dlaczego to takie ważne? Na te pytania odpowiadamy poniżej, wskazujemy także, jakie konsekwencje niesie za sobą brak znajomości Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.
28.08.2023
Okres karencji – czym jest karencja w ubezpieczeniach?
Moment zawarcia umowy z ubezpieczycielem nie w każdym przypadku oznacza możliwość skorzystania z pełnego zakresu ochrony w ramach wykupionych przez Ciebie ubezpieczeń. W niektórych przypadkach okazuje się bowiem, że przez określony czas ochrona jest ograniczona bądź nawet całkowicie niedostępna, przez co nie możesz liczyć na wypłatę świadczenia z tytułu posiadanego ubezpieczenia. To tak zwany okres karencji. Na czym dokładnie polega karencja, ile trwa i czy można wykupić ubezpieczenie bez karencji? Odpowiedzi znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury!
27.11.2023
Małżeństwo, związek partnerski/konkubinat – status prawny związku a ubezpieczenia
W polskim systemie legislacyjnym status prawny związku pomiędzy dwoma osobami ma kluczowe znaczenie w wielu przypadkach – poczynając od kwestii spadkowych poprzez alimenty, darowizny i długi, na wzajemnych rozliczeniach, wspólnych dzieciach i majątku kończąc. Małżeństwo to obecnie wciąż najpowszechniejszy (i jedyny w pełni uregulowany prawnie) model życia razem, ale zdecydowanie nie jedyny. Coraz większą popularnością cieszy się konkubinat (często określany współcześnie jako związek partnerski), jednak osoby pozostające w związkach nieformalnych muszą liczyć się z wieloma niedogodnościami w kontekście szeroko rozumianej branży ubezpieczeniowej i obowiązujących w Polsce regulacji prawnych. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do lektury!
27.11.2023
Wypłata odszkodowania – ile trwa proces wypłaty świadczenia z ubezpieczenia?
W powszechnej świadomości wypłata odszkodowania za doznane szkody najczęściej jest kojarzona z bardzo długim, wielomiesięcznym oczekiwaniem na zakończenie całej procedury związanej z wypłatą należnego świadczenia. Jest to nie do końca uzasadniony mit, wynikający z obserwacji przeciągających się procesów sądowych, które z odszkodowaniami zwykle mają niewiele wspólnego. Ustawowy okres przewidziany na realizację świadczenia odszkodowawczego jest bowiem ściśle określony i wynosi 30 dni (w przypadku ubezpieczenia obowiązkowego nie dalej niż w terminie 90 dni – art. 14 ust 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych), a jego nieuzasadnione przekroczenie może dla ubezpieczyciela wiązać się z określonymi konsekwencjami. Jak więc jest naprawdę i jak długo trzeba czekać na odszkodowanie? Odpowiadamy!
27.12.2023
Dlaczego ubezpieczenie na życie jest tak istotne?
Zwykło się mawiać, że optymiści mają w życiu lepiej niż pesymiści. Jednak nawet jeśli patrzysz na świat przez różowe okulary, nie zaszkodzi przygotować się na każdą ewentualność. Biorąc pod uwagę różnorodność ludzkich doświadczeń, można dojść do wniosku, że w życiu najlepiej mają realiści, którzy rozumieją, że zawsze warto mieć ,,plan B”1. Takim planem jest ubezpieczenie na życie.
18.05.2023
Cyberbezpieczeństwo w firmie: jak zapobiegać cyberzagrożeniom?
Fala cyberataków na całym świecie nie ustaje, a cyberbezpieczeństwo wciąż jest niezwykle ważnym tematem. Od stycznia do listopada 2022 r. oszuści spowodowali straty w wysokości 6 bilionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. Co roku w Polsce odnotowuje się kilkadziesiąt tysięcy incydentów cyberbezpieczeństwa. Ataki z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania czy naruszenie bezpieczeństwa danych to tylko niektóre działania, do których posuwają się cyberprzestępcy, by narazić firmy i klientów na straty finansowe i problemy prawne oraz trwale nadszarpnąć ich reputację.
04.09.2024
Produkty cyberbezpieczeństwa, które mogą pomóc chronić Twoją firmę
Cyberprzestępcy wykazują się dużą pomysłowością, znajdując coraz to nowe sposoby na ataki w sieci. Dlatego firmy na całym świecie uczyniły z cyberbezpieczeństwa swój priorytet, a na rynku powstała szeroka oferta nowoczesnych technologii i produktów, które mają chronić systemy informatyczne przed atakami.
28.03.2024
Rachunkowość w małej firmie – pojęcia, które warto znać
Myślisz o założeniu małej firmy, ale przeraża Cię rachunkowość i boisz się ewentualnych błędów? A może masz już własną działalność i chcesz wiedzieć więcej o tym, jak samodzielnie prowadzić księgowość? Zacznij od podstaw! Nasz krótki słowniczek wprowadzi Cię w świat podstawowych pojęć z zakresu rachunkowości.